Vyměnit či obnovit vstřikovače ?

Potíže se vstřikovači jsou vždy velkým problémem, už kvůli nákladům. Majitel vozidla má obvykle dva způsoby, ze kterých si může vybrat: výměna nebo regenerace.

 

Co jsou to vstřikovače a na co se používají ?

Toto opravdu malé zařízení je jedním z klíčových prvků každého vznětového motoru. Jeho provoz je obvykle založen na různých typech hydraulických řešení a hlavním úkolem snižuje na dvě nejdůležitější otázky: poskytnutí optimální dávky paliva pod speciálně zvoleným tlakem do spalovací komory a zajištění správné úrovně rozprašování paliva.

Konstrukce vstřikovačů se liší v závislosti na systému přívodu paliva, je-li nepřímý, je obvykle použit pontický injektor, v případě přímého vstřikování je instalován spíše model s více otvory. Vývoj technologií a automobilového průmyslu, jakož i stále rostoucí omezení z hlediska ochrany životního prostředí mají významný vliv na výstavbu a provoz vstřikovačů. V uplynulých letech byly elektromagnetické vstřikovače méně často instalované a naopak piezoelektrické ekvivalenty zabírají nyní jejich místo.

Regenerace vstřikovačů nebo náhrada ?

Největší výhodou moderních vozů s dieselovým motorem je nepochybně nízká spotřeba paliva. Ti, jež cestují mnoho kilometrů za rok, to samozřejmě ocení nejvíce. Přebytek peněžních prostředků vyplývající z úspor na čerpací stanici není okamžitě vynakládán na výdaje - může být tak výhodnější dát tuto částku do příslovečné kasičky.

Je to proto, že vozy této konstrukce mají stále mnoho slabých míst, které jsou často cyklicky neúspěšné. Za zmínku stojí například turbodmychadlo, vysokotlaké čerpadlo nebo jen vstřiky. Horší než opustit automobil na místě na několik dní bude účet za službu, za kterou zaplatíte opravdu hodně. Sada nových vstřikovačů může v ASO stát i několik tisíc. Pokud půjdete na nezávislé stránky, cena bude samozřejmě nižší.

Klíčovým rozhodnutím je často volba mezi regenerací vstřikovačů a jejich úplnou výměnou. Z finančního hlediska je první možnost rozhodně lepší řešení. Není však vždy výhodné řešit problémy přes hranol portfolia. Teoreticky, regenerace obnovuje 100% účinnost vstřikovačů, díky čemuž je jejich funkce úplná a kompletní.

Kontaktujte nás