AUTO MAGAZÍN

Rady, tipy a zajímavosti ze světa automobilů.

Novinky Novinky Rady a tipy Rady a tipy Automobilové zajímavosti Automobilové zajímavosti


Nejnovější články v moto magazínu

Jak být i na cestách jako doma

Snad každý motorista rád cestuje, a když k tomu přidáte možnost svobodně se zastavit a pár dní pobýt skoro všude, kde se člověku líbí, nemají takové výpravy za poznáním a odpočinkem chybu.

Jak na sjeté pneumatiky?

Vzorek není na pneumatice zbůhdarma. Především na mokré vozovce je jeho hloubka důležitým faktorem bezpečnosti.

Jak namontovat tažné zařízení

Tažné zařízení je bezesporu velice praktická věc. I jeho dodatečné montáž se tak může vyplatit nejen firmám, ale také jednotlivcům. Zvládnete to sami?

Systém start-stop

V současnosti neodmyslitelná součást každého nového auta, systém start-stop. Po zahřátí motoru na provozní teplotu a v létě po schlazení kabiny vozu se aktivuje automatické vypínání motoru při zastavení vozidla.

Jaro se blíží, připravte na něj své auto

Zimní radovánky se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Chápu, nemůžete tomu uvěřit, vždyť jste se vlastně ještě včera klouzali ulicemi, ale je to tak. Přichází tedy období hledání škod způsobených sněhem, náledím, silniční solí a studenou vodou. Jak se s nimi vypořádat?

Jak vybrat hřebenové řízení?

Hřebenové řízení je jedním z typů převodky řízení. Ta, velmi zjednodušeně řečeno, zajišťuje základní princip ovladatelnosti auta za pomoci volantu. Jak hřebenové řízení funguje a jak si ho správně vybrat?

Jak vybrat tažná zařízení?

Tažná zařízení ( pro někoho známější pod pojmem "koule"),  jsou zcela jistě vhodná pro ty, kteří potřebují ať už pravidelně nebo nepravidelně přepravovat větší náklady. Většími náklady máme na mysli takové, které se vám do osobních nebo užitkov

Jak vybrat správné turbo?

Turbo se v posledních letech těší velké popularitě a neexistuje snad nikdo s alespoň minimálním podvědomím o autech, kdo by o něm neslyšel. Otázkou zůstává, zda jsou vždy přínosná nebo se občas stávají pouhou snahou automobilek odlišit se od konkurence.

Je lepší automatická převodovka nebo manuální řazení?

Nejčastěji uslyšíte názor, že není nic lepšího, než manuální řazení kvůli plné kontrole nad vlastním vozidlem. Automatické převodovky se posouvají až na druhé místo a bývají často chápány jako nutné zlo.