AUTO MAGAZÍN

Rady, tipy a zajímavosti ze světa automobilů.

Novinky Novinky Rady a tipy Rady a tipy Automobilové zajímavosti Automobilové zajímavosti


Nejnovější články v moto magazínu

Typy automobilových spojek a jejich provozní principy

Níže uvedené informace budou užitečné pro každého, kdo by se rád seznámil s konstrukčními a provozními principy jednotlivých typů automobilových spojek a zjistil tak, jaké jsou jejich nejdůležitější výhody a nevýhody.

Jaký nosič jízdních kol si vybrat ?

Na trhu je široký sortiment nosičů jízdních kol. Ze široké škály nosičů jízdních kol byste si měli vybrat zařízení přizpůsobené na míru vašemu vlastnímu vozidlu a množství přepravovaných bicyklů dle svých osobních požadavků.

Brzdové kotouče

Druhým důležitým prvkem brzdových destiček jsou brzdové kotouče. Stejně jako podložky jsou disky také součástí automobilu

Autolak a jak jej chránit

V zimních podmínkách je barva automobilu vystavena mnoha problémům. Mráz, sníh, bláto a sůl způsobují korozi podvozku a otupení i mechanické poškození trupu. Pouze komplexní akce mohou způsobit, že na jaře naše auto bude bez nevzhledných nájezdů, rozstřiku a viditelných stop

Typy převodovek a jejich provozní pravidla

Než si koupíte vůz, mnozí z Vás se diví, jaký typ převodovky by měl asi mít. Vzhledem k tomu, že se jedná o klíčový prvek konstrukce automobilu, který je zodpovědný za jeho správný a bezpečný provoz i optimální využití výkonu motoru.

Kapaliny do ostřikovačů

Motoristé nakupují kapaliny do ostřikovačů stejně často jako palivo, cenově však naštěstí vycházejí mnohem levněji. Přitom kvalita je celkem dobrá.

Různé druhy paliv

Dnešní automobily už dávno nevěří pouze benzínu nebo naftě, nabídku rozšiřují nejen další druhy paliv, ale i jejich kombinace.

Jak být i na cestách jako doma

Snad každý motorista rád cestuje, a když k tomu přidáte možnost svobodně se zastavit a pár dní pobýt skoro všude, kde se člověku líbí, nemají takové výpravy za poznáním a odpočinkem chybu.

Jak na sjeté pneumatiky?

Vzorek není na pneumatice zbůhdarma. Především na mokré vozovce je jeho hloubka důležitým faktorem bezpečnosti.

Jak namontovat tažné zařízení

Tažné zařízení je bezesporu velice praktická věc. I jeho dodatečné montáž se tak může vyplatit nejen firmám, ale také jednotlivcům. Zvládnete to sami?